HABERLER

thumb 13 KASIM, 2020 - 2 YORUM

Servo & Spindle Motor Onarımlarında Orijinal Yedek Parça Kullanımının Önemi

Servo ve Spindle motorlar birçok sektörün üretiminde kullanılan motorlardır. Servo veya Spindle Motor arızaları üretimin yavaşlamasına hatta durma noktasına gelmesine, firma için zaman ve maliyet kaybına sebep olmaktadır.

En çok karşılaşılan servo motor ve spindle motor arızalarının başında encoder hatası , resolver hatası , rulman kitlemesi gibi yedek parça değişimini gerektiren hatalar gelir. Bu arızaların meydana gelmesinde senelik bakımlarının yapılmaması, motorun çalıştığı ortam, çalışma gücü, hızı, motor içlerine girebilecek su, yağ, sıvı ve yabancı maddeler gibi birçok sebep bulunur. Bu arızalar servo motor ve spindle motorların yedek parçalarında aşınma ve bozulmalara sebep olabilir. Bu sebepler ile birlikte orijinal yedek parça kullanılmaması da motorların geri dönüşü olmayacak hasarlar almasına ve hatta motorun hurdaya çıkmasına sebep olabilir.

Peki Orijinal Yedek Parça kullanımı motorlara ne gibi fayda sağlar?

Orijinal yedek parça kullanımı, servo motor ve spindle motorların performansında büyük bir etkendir. Motorların kullanım ömrünü uzatır. Orijinal serviste bakım yapılmasına bağlı olarak daha doğru arıza teşhislerine ve garantili bakım yapılmasını sağlar. Bu orantıda üretim aksamaz, maliyet ve zaman kaybına neden olmaz.

Si-mut Teknik;


Siemens ‘in Türkiye’deki tek yetki belgeli firması olarak, motorda kullanılacak orijinal yedek parçaları onarım amacı ile tedarik edebilen tek kuruluştur. Onarım ve bakım amaçlı gelen motorlar Siemens standartlarında arıza tespitleri yapılarak gerekli orijinal yedek parçaları müşterinin vereceği onay sonrasında tedarik eder. Servo motor ve spindle motorların tesisimizde montaj ve bakımları yapılarak en doğru ve kaliteli şekilde değerli müşterilerine sunar.

author

ORJİNAL YEDEK PARÇA

Servo Motor Bakım ve Onarımda orjinal yedef parçanın önemine yukarıda ki metinde geniş çaplı değerlendirdik. Orjinal yedek parça ile daha sağlıklı ve uzun ömürlü motorlar.

Yorum İlet