SERVO MOTOR BAKIM

ONARIM VE BAKIM SÜRECİ NASIL İŞLER?

Onarım amaçlı gönderilen motor ve elektroniklerde çıkarılan ‘’arıza tespit raporu’’ sonucu sizlere onarım fiyat teklifi sunulur. Onayınıza istinaden onarım işlemleri başlatılarak verilen termin süresine sağdık kalarak tarafınıza sevki sağlanır. Onay verilmeyen ve geri iade istenilen motorlar için herhangi bir arıza tespit bedeli istenmemektedir.


Sİ-MUT TEKNİK ÇALIŞMA PRENSİPLERİ NEDİR?

Firmamızın ilk ve en önemli prensibi müşteri memnuniyetidir. Yapılacak tüm işlemlerin doğru sonuç verebilmesi için kontrollü ve dikkatli şekilde ilerlenir.


SERVİSİMİZDEKİ HİZMET ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Servo motor bakım ve onarım, Spindle bakım ve onarım, Siemens kablo imalatı ve konnektör satış, elektronik kart...


SERVİSİMİZDEKİ HİZMET ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Servo motor bakım ve onarım, Spindle bakım ve onarım, Siemens kablo imalatı ve konnektör satış, elektronik kart...


ONARIM VE BAKIM İŞLEMİ ARDINDAN TESLİMAT SÜRECİ NASIL İŞLER?

Sizlerin yapacağı bilgilendirmeye göre, kargoya teslim edebilir veya sizler tarafından alınacak ise malzeme teslime hazır şekilde bekletilir.

0 224 443 01 23

SERVO MOTOR BAKIM ONARIMI


  • Rotorunda sabit mıknatıslar bulunan, motor miline monte edilen geri bildirim sistemleri ile modern elektronik sürücüler tarafından kontrol edilen senkron motorlardır.
  • Dinamik yük
  • Ani hız değişikliği
  • Hassas Pozisyonlama
  • Peryodik çalışma
  • Yüksek kararlılık

AC Servo, DC Servo ve Step motorlar yapı ve çalışma mantığı olarak aynı yapıdadır.Sürücü ve kontrol devresinin yapısı bakımından ayrım gösterirler.AC Servo motorlar; yarı iletken teknolojisindeki gelişmeler, elektronik ve haberleşme protokollerindeki teknolojik gelişimler AC Servo motor kontrollerini daha hassas pozisyonlama ve hızlı reaksiyon göstermelerinden dolayı popüler hale getirmiştir.

Servo Sistem ; Servo Kontrolür (Sürücü ) - Servo Motor - Geri haberleşme sistemi (Encoder) 3 ana ürünü teşkil eder.

Mekanik yük ve hareket sistemine göre ( Lineer veya Dairesel) seçilen motor özelliklerine göre de Servo Kontrolür seçimi uygun olarak yapılmalıdır. Servo motor ve Servo Kontrolür seçimi yapıldıktan sonra Servo motor ve Servo Kontrolür arasındaki kombinasyonu teşkil edecek olan Geri Besleme Sistemi ( Encoder ) Sürücü özelliklerine göre seçilmelidir.

Geri besleme ile Servo kontrolür arasındaki seri haberleşme protokolleri sayesinde mikro saniyeler seviyesinde pozisyonlama , hız , sıcaklık vb. bilgi alışverişi kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Ayrıca son sistem geri besleme ( Encoder ) sistemlerinde kullanılan Dijital yazılımlar sayesinde ‘’Elektronik Name Plate’’ altında Servo Motora ait tüm bilgiler üretici firma tarafından yazılmaktadır.

SERVO MOTOR TAMİRİNDE PROFESYONEL KADROYLA HIZLI SERVİS

Herhangi bir mekanizmanın hatasını algılayarak feedback (geri bildirim) bildirisi yapan motorlara servo motor denir. Fırçasız DC motor mantığı ile çalışır. Mekanik, elektronik, hidrolik (yağlı ortamda çalışan) ve pnömatik (hava ile temas halinde çalışan), alanlarda kullanılır. Servo motor içerisinde AC, DC, VE Step motorlar bulunur. Ayrıca sürücü ve kontrol devresini de yapısında bulundurur. Servo motorlar birçok sektörde kullanılır.

Siemens , Fanuc, Kuka, Kollmorgen, ABB, Br Automation, Yaskawa, Mitsubishi, Tamagawa ve bir çok marka servo motor bulunmaktadır.

Servo motorlar belli bir zaman sonra çalışma şartlarına ve koşullarına göre değişiklik göstererek; sesli çalışma, encoder hatası, mekanik problemler, rulman arızaları, bakım sonrası komütasyon açılarının ayarlanamaması gibi sorunlar ile tezgah işleyişinde sorun çıkartabilir. Tüm bu problemlere Servo Motor Arızası adı verilir. Motor arızasının doğru bir şekilde giderilebilmesi için motora herhangi bir işlem uygulanmadan, motoru tezgahtan sökerek bir yetkili servise göndermektir. Si-mut Teknik tüm marka servo motor arızalarına yardımcı olan bir servis hizmetidir.

Birçok servo motor servis merkezi bulunmaktadır. Motor üzerinde yapılacak her işlem çok önemlidir. Hassas işçilik ve tecrübe gerektiren işlem aşamalarından geçerek onarım yapılmalıdır. Motora uygulanacak yanlış işlemler sizlerin zaman ve maliyet kaybı yaşamanıza, tezgahların duracak seviyeye gelmesine hatta tezgahlara zarar vermesine sebebiyet olur. Firma seçiminiz bu yönden çok önemlidir.

Sİ-MUT, 20 yılı aşkın iş tecrübesi ve eğitimli teknisyenleri ile sektöründe yaptığı işçilik ile fark yaratmıştır. Bursa/Nilüfer ve İstanbul/Tuzla olarak iki servis merkezi bulunmaktadır. İki şube de aynı kalite ile işçilik yapmaktadır. Tarafımıza gönderilen arızalı motorlara;

*Öncelikle Si-mut firmasına ait özel üretilen ‘motor takip’ programından ön kayıt alınır.

*Müşteri ile mutlaka servo motor arızası ve servo motorun çalışma ortamı hakkında satış destek ekibi tarafından ön bilgilendirme alınır.

*Sadece Si-mut firmasında bulunan test cihazları ( UTE 2000 v.b.) ve eğitimli teknisyenlerimiz tarafından hızlı bir şekilde arıza teşhis raporu düzenlenir.

*Satış destek ekibi çıkarılan bu arıza teşhis raporuna sadık kalarak, motor arızası ile alakalı detaylı bilgilendirmeyi müşteriye sağlar ve motor onarım bedeli için teklif sunar.

*Müşterilerimizin teklif değerlendirmesine göre; servo motora ait onarıma onay verilebilir veya servo motorun iadesi istenebilir.

*İade edilecek servo motorlardan istisna durumlar dışında hiçbir şekilde arıza tespit bedeli alınmaz.

*Onay verilen motorlarda gerekli tüm işlemler gerçekleştirilir, onarım sonrası test aşaması tekrar yapılır, servo motor temizlenip boyanarak sevke hazır hale getirilir.

*Onarım yapılacak her motor için gerekmeyen hiçbir yedek parça değişimi ve işlem kesinlikle yapılmaz, teklife yansıtılmaz.

*Teklif konusu malzeme teslim tarihinden itibaren firmamızdan kaynaklanan hatalara karşı 6 ay Si-mut garantilidir. Garanti kapsamındaki motorlara garanti şartları uygulanır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan hatalar (Darbe, motor içine su girmesi vb.) işçilik ve parça dahil tutarlar müşteri tarafından karşılanır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN