WEISS SPINDLE ONARIM MERKEZİ

SPINDLE BAKIM VE ONARIM

Spindle onarım ve bakımları hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz? Bizi aşağıdaki numaradan arayarak iletişime geçebilirsiniz

0 224 443 01 23

WEISS SPINDLE

Herhangi bir mekatronik sistem gibi, iş mili birimleri ve iş mili bileşenleri de aşınmaya maruz kalır. Aşınma sınırına ulaşıldığında veya bir aşırı yük (örnek : Çarpma – bindirme ) meydana geldiğinde, spindle ünitesi teknik olarak yeni gibi onarılabilir. Çoğu durumda, işleme merkezlerindeki mevcut iş mili birimleri, sürgülü ( kartuş tipi ) iş mili birimleri olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle tam bir birim olarak değiştirilebilir. Gerekirse, burada da kısa sürede size destek olabilecek deneyimli servis ekiplerimize de başvurabilirsiniz.

Spindle teknolojisi hakkında bir sorunuz varsa, desteğe ihtiyacınız varsa veya Si-mut Teknik hizmetleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız: Bizim ile iletişime geçmek, doğru çözümü bulmanın ilk adımıdır.

Her müşteri bizim için önemlidir ve her müşterinin bireysel gereksinimleri vardır. Hizmet portföyümüz, ilgili çözümlerin temelini oluşturur. Spindle ünitelerinizle ilgili sorularınız için desteğe ihtiyaç duymanız halinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Müşteri danışmanlığında ihtiyaçlarınızı daha detaylı analiz edebilir ve birlikte bir çözüm geliştirebiliriz.

WEISS SPINDLE SERVİSİ

*SIEMENS WEISS Spindle yetkili servisi olan Sİ-MUT Teknik, dünya pazarında hali hazırda mevcut olan tüm spindleler için de hizmet vermektedir.

Neden Sİ-MUT Teknik;
1. Hızlı Onarım raporu ve fiyat teklifi
2. En kısa zamanda çözüm ve onarım,
3. Teknik açıdan orijinal ürün seviyesi,
4. Uzun yıllara dayanan deneyim tecrübesi.

İş mili uzmanımız tarafından, onarım veya yenileme için gelen spindleler; Ön değerlendirilmesi yapılmakta ve fotoğraflı bir şekilde Sİ-MUT Teknik için özel geliştirilen “Spindle Takip Programı”nda kayıt altına alınmaktadır.Hizmet proseslerimiz;
* Encoder sistem kontrolü,
* Stator sargı kontrolü,
* Isı sensör kontrolü
* Mekanik kontrol,
* Takım tutucu blokaj kontrolü,
* Takım tutucu kontrolü,
* Soğutma sistemi kontrolü,
* Yağlama sistemi kontrolü,
* Demontaj sonrası hasarlı parçaların tespiti yapılarak arıza teşhisi gerçekleştirilmektedir.


Teşhis raporu sorumlu servis mühendisi tarafından değerlendirilerek, müşteri teklifi hazırlanmaktadır.
• Müşteri onayı sonrası spindle temizlik işlemleri yapılmaktadır.
• Parçaların hassas ölçüm işlemleri sonrası onarım aşamaları ve yapılan onarımların kayıtları oluşturulmaktadır. Onarım sırasında değiştirilen parçalar, yeni rulmanlar, O-ringler, yaylar ve contalar kayıt sistemine işlenmektedir.
• Spindle, eksenel boşluk, ön yükleme ayarları, takım sıkma kuvveti ve salgı için montaj işleminin her aşamasında ölçüm ve testler gerçekleştirilmektedir.
• Spindle balans ve vibrasyon değerleri kontrol edilmektedir.
• Montaj sonrası Spindel, aşamalı olarak çalıştırılarak yatakların sıcaklığı ve performansı test edilmektedir.
• Tüm prosesler gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.
• Onarımı tamamlanan spindleler güvenli bir şekilde müşteriye sevki sırasında, spindleların yanı sıra, FFT rulman analiz raporu, balans raporu, ısı kontrol eğri grafikleri de gönderilmektedir. Standart hale getirilmiş proseslerimiz, ekonomik ve teknik avantajlar için en iyi garantiyi verirken onarım sürelerini de minimuma indirir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN