SPINDLE BAKIM ONARIM SERVİSİ

SERVO MOTOR BAKIM VE ONARIM

Servo motor ve bakımları hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz? Bizi aşağıdaki numaradan arayarak iletişime geçebilirsiniz

0 224 443 01 23

SİMUT TEKNİK SPINDLE ONARIM MERKEZİ

Sİ-MUT Teknik; uzun yıllara dayanan spindle (İş mili) onarımı tecrübesini kullanarak test edilmiş süreçleri sayesinde hızlı ve kaliteli servis imkanı sunmaktadır. Onarım gerçekleştirilen, Elektrospindle ve harici tahrik edilen spindleler, teknik açıdan orijinal ürün seviyesine gelmektedir.

Spindle onarımı sırasında orijinal yedek parça kullanılmakta ve her zaman müşteriye en ekonomik çözüm sunulmaktadır. Onarım ve yenilemenin tüm safhalarında müşterimizin iş aciliyeti ana felsefemizi oluşturmaktadır.

SPINDLE ONARIM VE TAMİRİ

Sektöründe, marka bağımsız olarak birçok iş mili tamiri yapılmaktadır. Otomotiv endüstrisi, Havacılık Sanayi, Kalıpçılık, Ahşap İşleme Sanayi, Mermer Sanayi Mermer Sanayi, Cam işleme Makinaları olmak üzere küçük ve orta ölçekli şirketlerden, kurumsal şirketlerin iş mili servisi hizmetlerinde çözüm ortağıyız. Franz Kessler, GMN, Okuma, Mazak, HSD, Colombo ve benzeri bir çok markada tamir işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Sİ-MUT;

Firmamıza ait özel üretilen ‘spindle takip’ programından ön kayıt alınır. Müşteri ile mutlaka iş mili arızası ve spindle’ın çalışma ortamı hakkında satış destek ekibi tarafından ön bilgi alınır. Sadece Si-mut firmasında bulunan test cihazları ve eğitimli teknisyenlerimiz tarafından hızlı bir şekilde arıza teşhis raporu düzenlenir.

Arıza Tespit Sürecinde,

Motor testi, encoder testi, blokaj sistemi gibi elektriksel testler; takım tutucu konik testi, takım tutucu pens kontrolü, takım tutucu çekme kuvveti, blokaj piston kontrolleri, sızdırmazlık elemanlarının kontrolü gibi mekanik testler yapılarak arıza teşhis raporu çıkartılır.

Satış destek ekibi çıkarılan bu arıza teşhis raporuna sadık kalarak, spindle arızası ile alakalı detaylı bilgilendirmeyi müşteriye sağlar ve motor onarım bedeli için teklif sunar. Müşterilerimizin teklif değerlendirmesine göre; spindlelara ait onarıma onay verilebilir veya iadesi istenebilir.


Teşhis raporu sorumlu servis mühendisi tarafından değerlendirilerek, müşteri teklifi hazırlanmaktadır.
• Müşteri onayı sonrası spindle temizlik işlemleri yapılmaktadır.
• Parçaların hassas ölçüm işlemleri sonrası onarım aşamaları ve yapılan onarımların kayıtları oluşturulmaktadır. Onarım sırasında değiştirilen parçalar, yeni rulmanlar, O-ringler, yaylar ve contalar kayıt sistemine işlenmektedir.
• Spindle, eksenel boşluk, ön yükleme ayarları, takım sıkma kuvveti ve salgı için montaj işleminin her aşamasında ölçüm ve testler gerçekleştirilmektedir.
• Spindle balans ve vibrasyon değerleri kontrol edilmektedir.
• Montaj sonrası Spindel, aşamalı olarak çalıştırılarak yatakların sıcaklığı ve performansı test edilmektedir.
• Tüm prosesler gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.
• Onarımı tamamlanan spindleler güvenli bir şekilde müşteriye sevki sırasında, spindleların yanı sıra, FFT rulman analiz raporu, balans raporu, ısı kontrol eğri grafikleri de gönderilmektedir. Standart hale getirilmiş proseslerimiz, ekonomik ve teknik avantajlar için en iyi garantiyi verirken onarım sürelerini de minimuma indirir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN